Streszczenia


UWAGA! Zawiera spoilery dotyczące fabuły!
 
Oto streszczenie części I opowiadania, "Brytyjskie marzenia" (rozdziały 1-50). Kolejna nosić będzie tytuł "Brytyjskie miłości". Przypominam, że niektóre fakty są prawdziwe, inne nagięte, a jeszcze inne zupełnie wymyślone.

 

CZĘŚĆ I "Brytyjskie marzenia"

 
Magda jest zwyczajną nastolatką, do której pewnego zimowego dnia w roku 2011 uśmiecha się los. Zapisuje się jako wolontariuszka na festiwal reżyserów klipów wideo i zostaje przewodniczką pewnego Brytyjczyka, Joe McDovana, który zachwycony jej błyskotliwością i bezpretensjonalnością proponuje jej pracę.Dziewczyna ma tylko szesnaście lat, ale nie może odrzucić intratnej propozycji stażu. Tym bardziej, że dotyczy ona współpracy z jej ulubionym zespołem, One Direction.

W obcym kraju, w obcej kulturze, próbuje odnaleźć miejsce dla siebie, ale nie jest to łatwe. Trzymając się ze znanym i kochanym boysbandem jest narażona na ostrzały fotoreporterów, którzy zaczynają grzebać w jej życiu prywatnym iłączyć ją w romans z jednym z członków zespołu, Liamem. Co gorsza, jego dziewczyna Danielle okazuje się istną harpią, zazdrosną o swojego księcia, która gotowa jest na wszystko, by pozbyć się potencjalnej rywalki.

Życie Magdy staje do góry nogami, kiedy wpada w wir brytyjskiego show biznesu i poznaje wiele sławnych osób z rynku muzycznego. Funkcjonowanie pod ostrzałem fotoreporterów nie jest jednak łatwe, a nękana plotkami i dziwacznymi zbiegami okoliczności, które wskazują na jej romans z Liamem, dziewczyna decyduje się wrócić do Polski.

Jej plany zostają jednak pokrzyżowane, kiedy na lotnisku zostaje potrącona rozpędzonym wózkiem bagażowym, na którym pewni młodzi mężczyźni urządzili sobie z nudów wyścigi. Zaniepokojeni faktem,że dziewczyna jest półprzytomna, sprawcy wypadku zabierają ją na przedmieścia Londynu do domu jednego z nich. Tak się składa, że oprawcami i wybawcami w jednym są członkowie The Wanted, konkurencyjnego zespołu One Direction, za którym Magda nigdy nie przepadała. Spędzając jednak w domu najmłodszego z członków, Natha, trochę czasu przekonuje się do chłopaków i wkrótce zostaje wplątana we współpracę z nimi.
Niedużo czasu potrzeba, by ponownie spotkała One Direction. Napięcie między oboma zespołami wzrasta, bo nie rywalizują jużtylko na płaszczyźnie zawodowej, ale i o nastolatkę, która zaczyna mieć mętlik w głowie. Kiedy zostaje przyparta do muru i zmuszona do podjęcia decyzji, z którym zespołem chce współpracować, pod wpływem impulsu i nacisku psychofanki Zayna, która jest siostrzenicą Joe McDovana, wybiera One Direction, czym zraża do siebie chłopaków z The Wanted.

Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy Madzia po raz kolejny staje oko w oko ze swoim Nemezis, zazdrosnąDanielle we własnej osobie. Kiedy na sesji zdjęciowej między dziewczynami dochodzi do bójki, po czym obie trafiają do aresztu, dziewczyna decyduje, że to ponad jej siły. Wyczerpana psychicznie definitywnie rezygnuje z pracy dla zespołu Liama, kiedy prasa podjudza jego dziewczynę, kreując nieistniejący romans, który burzy tancerce krew w żyłach.
Pewna końca swojej przygody Magda przypadkowo wpada na mamę Natha, która zaprasza ją do swojego domu, gdzie w końcu dochodzi do pojednania z chłopakami z The Wanted i ponownego nawiązania współpracy. Konieczne jest jednak podpisanie przez rodziców nastolatki pewnych dokumentów, przez co menedżerka i odkrywczyni zespołu, Jayne Collins wpada na pomysł, by zostały one dostarczone przez siostrę Madzi, która akurat odwiedza w Anglii swoją przyjaciółkę.

Funkcjonowanie w obcym kraju i wśrodowisku celebrytów nie jest proste same w sobie, a jeśli na głowie ma sięroztrzepaną siostrę, staje się niemal nie do zniesienia.

Pojawienie się Moniki wywraca do góry nogami wszystko. Dziewczyna jest starsza od Magdy o pięć lat, ale mentalnie bardziej pasuje na osobę niedojrzałą. Już na powitanie ucieka z taksówki bez płacenia i wywołuje awarię instalacji elektrycznej w całym hotelu przez nieregulaminowe korzystanie z gniazdek. W wyniku tego pogrąża w ciemności wszystkich gości, a jej siostra zostaje zamknięta w chłodni z Nathem, kiedy to próbują odegrać się na Jayu za nieustanne kawały.
Przez spowodowanie awarii Monika robi sobie spory dług, który spłaca Jayne. Aby go odrobić, dziewczyna musi pracowaćdla niej przez jakiś czas, przez co zaczyna spędzać z chłopakami z zespołu coraz więcej czasu. Nie czuje się jednak częścią grupy, szczególnie, że Tom nieraz okazuje jej swoją nieuzasadnioną niechęć.

W czasie kiedy starsza z sióstr stara się dopasować do nowego środowiska, w młodszej budzą się uczucia, które stara się w sobie stłumić. Nathan najwyraźniej nie jest jej obojętny, a i Liam o sobie przypomina, kiedy próbuje ją zdobyć, wysyłając wiadomości i wyznając swoje uczucia. Rozdarta między dwa zespoły nastolatka ma mętlik w głowie, ale kiedy jej siostra wraca do Polski na święta, a ona jest zmuszona zostać w Anglii, decyduje się zatrzymać u Natha, przez co tylko ugruntowuje swoje uczucia do niego.
Okazuje się też, że Monika (przez kolor bluzki, który miała na sobie przy pierwszym zetknięciu z zespołem nazwana Brukselką) wcale nie wróciła do domu. Po wypowiedzeniu w zbudowanej w centrum handlowym "Wiosce Św. Mikołaja" życzeniu na kolanach przebranego aktora (który okazał się Polakiem), dziewczyna w wyniku zbiegu okoliczności dostaje pracę przy reklamie świątecznej. Po wspólnej krucjacie Maggie i Natha zostaje zdemaskowana i w rezultacie spędza święta z nimi. Ma świadomość, że zarobiła na spłacenie długu, ale nie chce żegnać się z brytyjskim marzeniem, które zaczyna jej się podobać.

Po świętach obie siostry wyjeżdżają z chłopakami na Barbados, gdzie ci mają mieć występ noworoczny dla telewizji. Siva, Max i Tom zabierają swoje dziewczyny, a Madzia i Monika są nieco izolowane od Natha i Jaya przez menedżera Martina i ochroniarza Big Kevina ze względu na prawdopodobieństwo zaistnienia plotek o ich romansach. Monika nie ubolewa nad tym zbytnio, bo ma zagwarantowaną pracę, ale jej młodsza siostra niebywale się nudzi, mając świadomość, że nie może bawić się z przyjaciółmi.Życie komplikuje jej też pojawienie się Caroline Flack, dziennikarki, która romansuje z Harrym Stylesem, a która jest przekonana, że nastolatka nasyła na nią paparazzich. Aby chronić siostrę przed wredną kobietą, Monika wywołuje pożar, przez co traci pieniądze z reklamy i się załamuje.

Madzia za punkt honoru obiera sobie odzyskanie skradzionej kwoty, ale jej się to nie udaje. Na domiar złego w upojeniu alkoholowym wywołanym nudą wyjawia sekret Toma, który zdradził jej, dlaczego nie przepada za jej siostrą. W rezultacie Monika dowiaduje się, że chłopak zdradził kiedyś Kelsey z dziewczyną łudząco podobną do niej i za każdym razem przypomina sobie o tym, kiedy na nią patrzy. Powoduje to niezręcznąatmosferę w grupie, która pogłębia się, kiedy Tom wybucha, gdy Monika obsługując imprezę upuszcza przystawki na kolana jego dziewczyny.
Nath zdaje sobie sprawę, że nie może dłużej utrzymywać w sekrecie rodzących się w nim uczuć do Madzi. Jay radzi mu, by wzbudził w niej zazdrość, udając, że spotyka się ze swoją przyjaciółką, piosenkarkąDionne Broomfield, ale on decyduje się wykonać krok w stronę Madzi. Niestety romantyczny spacer na plaży w świetle księżyca przerywa Tom, który prosi o pomoc w znalezieniu Kelsey, która uciekła obrażona przez jego krzywdzące w stosunku do Moniki zachowanie.

Roztrzepana starsza siostra powoduje kolejny pożar, kiedy jej próby odzyskania własnych pieniędzy kończą sięnaszpikowaniem kobiety, która ją zatrudniła prochami przez podejrzaną kelnerkę.Zniechęcona musi pogodzić się z faktem, że została wyrzucona z pokoju i zakwaterowana w służbówce przez zamieszanie z Caroline Flack. Jej los wydaje się odmienić, kiedy Tom odzyskuje jej pieniądze.
Okazuje się jednak, że akcja charytatywna dotyczyła pieniędzy dla dzieci z hospicjum, dziewczyna oddaje więc zyski z reklamy i inicjuje spotkanie chłopaków z zespołu z chorą na raka Annie, co zaskarbia jej sympatię Nareeshy, dziewczyny Sivy.

Madzia ma natomiast mętlik w głowie wywołany faktem, że mimo wszystkich znaków na niebie i ziemi, które wskazują na to, że Nath jest nią zainteresowany, chłopak spotyka się z Dionne, co tak naprawdę jest tylko mistyfikacją Jaya. Podczas gdy Nath obiera właśnie taką strategię,Monika decyduje, że Liam będzie najlepszym kandydatem na szwagra i potajemnie podaje chłopakowi z One Direction adres hotelu, by ten mógł wysłać jej siostrze kosz róż. Rozpoczyna to wojnę swatów, którzy stają po przeciwnych stronach barykady, nie zdając sobie sprawy, że Louis Tomlinson z 1D wystawia do walki kandydata numer trzy, Harry'ego Stylesa, który zaprasza Madzię na sylwestra, a ta się zgadza.
Pożegnanie starego roku w Hiltonie obfituje w liczne zawirowania. Madzia przychodzi z Harry'm, którego ciągnie do Caroline Flack, więc w rezultacie zostawia ją o północy, by być ze swoim obiektem westchnień. Liam ją całuje, czym burzy cały jej system, a Nath na złość przychodzi z Dionne, z czym obnosi się dość ostentacyjnie. Dodatkowo zepsute krewetki wywołują zatrucie u Natha i Madzi, przez co nieoczekiwanie Nowy Rok witają razem, przed hotelem, na mrozie. Dochodzi między nimi do zwykłego pocałunku w usta, który utwierdza Madzię w przekonaniu, że chłopak nie jest jej obojętny. Spędzają też noc przed telewizorem, w jej pokoju, nieświadomi, że zostawiona na imprezie pod opieką Jaya Monika pofolgowała sobie z alkoholem, przez co chłopak zdecydował się wynająć pokój.

Nowy Rok zaczyna się więc dla dziewczyn równie szalenie jak się skończył, a to dopiero początek ich przygody z "brytyjskim marzeniem" w tle.

STRESZCZENIA ROZDZIAŁÓW

Rozdział 1 - "Życiowa szansa"
Nastoletnia Magda zostaje wolontariuszką na festiwalu, gdzie poznaje brytyjskiego reżysera, który proponuje jej pracę u boku ulubionego zespołu.
 
Rozdział 2 - "Gdzie chłopaków pięciu, tam..."
Magda dociera do Londynu i poznaje chłopaków z One Direction. Mimo nieśmiałości w obliczu światowych gwiazd, udaje im się znaleźć wspólny język.
 
Rozdział 3 - "Nowe znajome"
Magda poznaje dziewczynę Liama, Danielle, którą przypadkowo nokautuje. Przeżywa też swój pierwszy, zwariowany dzień w pracy, podczas którego zawiera znajomość z bardzo napaloną fanką Zayna.
 
Rozdział 4 - "Dziewczyna harpia"
Lepsze poznanie chłopaków trwa. Równocześnie Magda ugruntowuje swój niezbyt przyjazny stosunek do Danielle Paezar, wrednej dziewczyny Liama.
 
Rozdział 5 - "Sekret Zayna"
Magda zapoznaje się z szałem fanek otaczającym zespół i poznaje sekret Zayna.
 
Rozdział 6 - "Wścibcy paparazzi"
Magda przekonuje się, że przebywając ze sławnymi osobami sama staje się kąskiem dla fotoreporterów, którzy wszędzie poszukują sensacji, prawdę traktując jako zbędny dodatek.
 
Rozdział 7 - "Wspólna kąpiel w pianie"
W wyniku nieforunnego zbiegu okoliczności zazdrość Danielle sięga apogeum, kiedy przyłapuje swojego chłopaka w pokoju hotelowym znienawidzonej dziewczyny i wyciąga pochopne wnioski.
 
Rozdział 8 - "Bolidy na lotnisku"
Plotki w prasie przyczyniają się do zwolnienia Magdy, która zrezygnowana wraca do Polski. Nie jest jej to jednak pisane, bo na lotnisku zostaje potrącona wózkiem bagażowym przez pięciu młodych, roztrzepanych mężczyzn z kolejnego znanego zespołu, którzy ją... uprowadzają.
 

 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz