Postaci

DZIEWCZYNY:
 
Magda/"Maggie" - bystra i błyskotliwa nastolatka z Łodzi, do której uśmiecha się los. Dostaje propozycję pracy w Londynie u boku reżysera wideoklipów, dzięki któremu poznaje swój ulubiony zespół, One Direction, z którym szybko się zaprzyjaźnia. Sprawy komplikują się, kiedy w wyniku pomyłki paparazzi przypisują jej romans z jednym z członków zespołu, który ma bardzo zazdrosną dziewczynę. Dodatkowo dziewczyna staje się centrum konfliktu dwóch boysbandów, które zaczynają walczyć o to, by dla nich pracowała.

Monika/"Brukselka" - zwariowana i impulsywna studentka ze skłonnością pakowania się w kłopoty. Starsza siostra Magdy, która przyjeżdża do Anglii, by narobić siostrze kłopotów, a sobie długu. Przez bezmyślność wywala instalację w całym hotelu, a żeby zapłacić za naprawę, musi znaleźć sobie pracę. Tak zostaje asystentką Jayne Collins, odkrywczyni zespołu The  Wanted.

CHŁOPAKI Z ONE DIRECTION:
Liam Payne - najbardziej romantyczny członek One Direction, twardo stąpający po ziemi. Ma bardzo zazdrosną dziewczynę, a kiedy w jego życiu pojawia się Maggie, zaczyna mieć mętlik w głowie.
Harry Styles - bożyszcze nastolatek i kobiet. Ma najwięcej napalonych fanek, ale jego interesują starsze kobiety. Podkochuje się w dziennikarce Caroline Flack. Z zamiłowania lubi przechadzać się w stroju Adama, bo twierdzi, że "nagość wyzwala".
Louis Tomlinson - zabawny król żartów, skory do docinków ze swoim najlepszym kumplem Harry'm. W potrzebie lojalny przyjaciel, służący dobrą radą. Ma dziewczynę, którą kocha. Najstarszy z zespołu.
Zayn Malik - piosenkarz z zawodu z zapędami aktorskimi. Niejednokrotnie rozładowuje napięcie łamanym angielskim, ale ma sekret, który ukrywa przed przyjaciółmi. Kiedy Magda go poznaje, próbuje mu pomóc.
Niall Horan - roześmiany i bezstroski wesołek, który uwielbia grać na gitarze. Śmieszy go niemal wszystko, nieustannie cieszy się życiem. Jest Irlandczykiem, przez co nieustannie słyszy dowcipy o krasnalach i garncach złota.CHŁOPAKI Z THE WANTED:
Max George - bojący się gąbek i lubujący się w macaniu ludzi po małżowinach usznych niedoszły piłkarz. Musi borykać się z nieustannymi docinkami na temat jego łysiny, którą sam sobie zawdzięcza.
Nathan Sykes - beniaminek w zespole, romantyczny i poważny. Jego silną bronią jest sarkazm. Kolekcjonuje czapki i ma na ich punkcie bzika. Wypiera rodzące się w nim uczucie do Maggie.
Tom Parker - początkujący kucharz, specjalizujący się w chilli con carne. "Pogromca toalet", co niejednokrotnie pokazał na trasie. Trzyma sztamę z Maggie, z niewiadomych przyczyn nie przepada za jej starszą siostrą.
Jay McGuiness - zespołowy klaun, zawsze skory do żartów i wycinania kolegom kawałów. Wegetarianin i podobno najbardziej inteligentny członek zespołu. Za cel obiera sobie wyswatania Madzi i Natha.
Siva Kaneswaran - najbardziej poukładany członek zespołu, ale jak to mówią, cicha woda brzegi rwie. Przypomina indiańskiego boga, ma wystające kości policzkowe, z których jest dumny i często omijają go różne przygody.


CHŁOPAKI Z MCFLY:
Tom Fletcher - utalentowany piosenkarz i kompozytor, który napisał wiele hitów numer jeden, a dla One Direction skomponował piosenkę "I Want" i "I Would". Ma obsesję na punkcie świąt i kompleks dużej brody. Zna przekleństwa w wielu językach.Danny Jones - drugi wokalista w zespole McFly z zamiłowaniem do śpiewania operowego i robieniu z siebie głupka. Nie od razu łapie wspólny język z siostrami.


Dougie Poynter - basista zespołu McFly i jednocześnie najmłodszy członek. Był chłopakiem Frankie Sandford z The Saturdays, ale ta go zostawiła dla sławnego piłkarza, przez co popadł w alkoholizm i trafił na odwyk. Teraz z pomocą przyjaciół wraca na prostą.
Harry Judd - perkusista McFly, zwycięzca "Tańca z gwiazdami". Trzyma sztamę z Dougie'm, zdecydował się nie pić alkoholu, by wspomagać przyjaciela w trudnych chwilach.  
INNI:


Kuba - Polak pracujący w Wielkiej Brytanii. Ima się różnych zajęć. Monika poznaje go w święta, kiedy w centrum handlowym przebiera się za św. Mikołaja. Wspólnie występują w reklamie i rodzi się między nimi nić sympatii. Pomaga dziewczynom zemścić się na Frankie i coraz częściej gości w ich życiu.
  

Karolina - rozsądna, zawsze zastanawiająca się, co wypada, a co nie najlepsza przyjaciółka Moniki. W towarzystwie przyjaciółki odrzuca zasady na bok, co może powodować kłopoty. Idealnie uzupełnia się z Moniką, którą zna od dziecka. W kontaktach z płcią przeciwną przez dłuższy czas czuje spięcie. Często chowa uczucia pod maską, ale jej życie wywraca się do góry nogami za sprawą jednego z członków The Wanted.

Joe McDovan - znany reżyser klipów, który racował m. in. z One Direction, Jessie J i Taio Cruzem. Madzia nazywa go poczciwym. Ma interesujące poczucie humoru, ale potrafi dokopać, gdy ma na to ochotę.
Jessica - bratanica Joe, w połowie Polka znająca język, fanka One Direction i psychofanka Zayna.
Danielle Peazer - dziewczyna Liama. Chuda tancerka, wredna, zazdrosna do bólu i wścibska. Nie znosi Maggie od niemal samego początku i wbrew jej woli wciąga ją w wojnę, żeby bronić swojego faceta.

Beverly Sykes, Jessica Sykes - matka i siostra Natha. Obie zaprzyjaźniają się z Magdą i z chęcią widziałyby ją jako część rodziny.

Jayne Collins - odkrywczyni The Wanted. Miła kobieta uzależniona od kawy i pigułek nasennych. Zatrudnia Magdę jako asystentkę, kiedy zajmuje się menedżmentem zespołu. Później przyjmuje też do pracy Monikę, by ta mogła odrobić swój dług. Nie popiera mieszania pracy z przyjemnością, dlatego jest przeciwna wszelkim cieplejszym uczuciom między dziewczynami a chłopakami.

Marvin, Aston, Oritse, JB - członkowie JLS, kolejnego brytyjskiego boysbandu. Pojawiają się epizodycznie w różnych momentach opowiadania, a Marvin Humes jest często wspominany jako obiekt westchnień Moniki/"Brukselki" ze względu na swoją atletyczną budowę ciała.

Frankie, Una, Vanessa, Rochelle, Molly - członkinie The Saturdays, znanego girsbandu brytyjskiego, odkrytego przez Jayne Collins. Kobieta ma plany, aby Madzia zaczęła dla nich pracę, kiedy The Wanted pojadą w trasę koncertową. Większe role odegrają dziewczyna (obecnie żona) Marvina z JLS Rochelle oraz Frankie, która narazi się Monice i Magdzie.

Nareesha - dziewczyna Sivy, która zaprzyjaźnia się z Moniką.

Kelsey Hardwick - dziewczyna Toma.

Bob - kierowca autokaru, który zawsze służy radami.

POSTACIE EPIZODYCZNE:

Patrick Fitzpatrick - początkowy menedżer The Wanted
Julia Warner - menedżerka 1D
Olly Murs
taksówkarz
Big Kev
Martin Wright
Michelle Keegan
Caroline Flack
kierowniczka Sandy Lane
kelnerka Katey
Rihanna i Chris Brown
Anne - chora na guza mózgu dziewczynka
Eleanor Calder
Louis Walsh
Dionne Broomfield
Frankie Sandford
Rochelle Humes
Sean McGuiness
Giovanna Fletcher
Izzy Johnston
Lara Carew-Jones
Rosalie Bishop - kapitan żaglówki Arielle
Cara Delevigne
Perrie Edwards
Tom, Eleanor i Luke McGuiness
"Parówa" i "Pani Basia" - ciotki jaya
Babcia Jaya

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz